Vi som jobbar på Nackademin

Här hittar du kontaktuppgifter till vår personal. Om du inte hittar den du söker maila till info@nackademin.se så hjälper vi dig!

Anastasia Halas

Educator Tandsköterskeutbildning på Distans

0736823455
anastasia.halas@nackademin.se

Andrea König

Program Coordinator Programutvecklare. NET och Programutvecklare Java

0734228454
andrea.konig@nackademin.se

Anna Lundkvist

Program Manager

+46 (0) 73 6823474
Anna.Lundkvist@nackademin.se

Björn Hammarberg

Chief Financial Officer (CFO)

0739812448
bjorn.hammarberg@nackademin.se

Caroline Netzell

Student Coordinator

+46 (0) 736823489
caroline.netzell@nackademin.se

Chuthamas Saxin

Accountant

0736823458
chuthamas.saxin@nackademin.se

Elin Kebert

Program Coordinator Elkonstruktör Projektering, Elkraftsingenjör och Drifttekniker

0733500047
elin.kebert@nackademin.se

Elinor Norén

Writer/Text producer

0736823484
elinor.noren@nackademin.se

Ellinor Olsson

Product Account Manager

0709129850
ellinor.olsson@nackademin.se

Emma Ekenberg

Student Recruitment Manager

+46 (0) 736 823 482
emma.ekenberg@nackademin.se

Erik Brodin

Educator IT

0736823463

Erik Sätre

Educator Bygg

0736823471
erik.satre@nackademin.se

Eva Andreasson

Internship Coordinator (LIA-samordnare)

+46 (0) 766265670
eva.andreasson@nackademin.se

Eva Knutsson

Coordinator Produktutveckling inom Bygg och Anläggning, Educator

0736823469
eva.knutsson@nackademin.se

Fredrik Dahl

Educator SharePoint-utvecklare och EPiServer-utvecklare

0736440078
fredrik.dahl@nackademin.se

Gustaf Nilsson

Program Coordinator Anläggningsingenjör Järnväg, Anläggningsingenjör Infrastruktur & VA-projektör.

073 682 34 72
gustaf.nilsson@nackademin.se

Hawa Kamrudin

Administrator

073 682 34 50
hawa.kamrudin@nackademin.se

Henric Nyström

Program Coordinator - Byggnadsingenjör Hållbart byggande och Byggnadsingenjör Ombyggnation och byggnadsvård

0736823452
henric.nystrom@nackademin.se

Jenny Karlsson

Researcher

070-724 99 12
jenny.karlsson@nackademin.se

Jenny Karlsson

Digital Learning Producer

072 – 194 50 96
jenny.m.karlsson@nackademin.se

Jens Grönlund

Quality Manager

0736823464
jens.gronlund@nackademin.se

Johanna Lyngarth

Project Manager Marketing & Relations

0736823466
johanna.lyngarth@nackademin.se

Karl Eriksson

Manager Business Development

076 500 50 36
karl.eriksson@nackademin.se

Linda Widding Bisenius

Operations Coordinator

0721945088
linda.widding@nackademin.se

Lisa Lannfjäll

Receptionist

08-466 60 00
receptionen@nackademin.se

Lisa Svärd Norbäck

Operations Coordinator

08-4666000
lisa.svard.norback@nackademin.se

Madleen Thyrén

Director of Education

0703642373
madleen.thyren@nackademin.se

Magdalena ”Maddie” Larsson

Educational support (Pedagogiskt stöd och Yrkessvenska)

0736823451
magdalena.larsson@nackademin.se

Malin Hallberg

Marketing Coordinator

073 682 34 79
malin.hallberg@nackademin.se

Maria Öhman

Program Coordinator Uppsala

073 682 34 83
maria.ohman@nackademin.se

Martin Devins

Program Coordinator Virtualiseringstekniker, DevOps-integrerare och Business Intelligence-analytiker

0736823461
martin.devins@nackademin.se

Martina Lindgren

Chief Marketing Officer (CMO)

0706104499
martina.lindgren@nackademin.se

Michael Yngvesson

Chief Executive Office (CEO)

0736823459
michael.yngvesson@nackademin.se

Mikael Boman

Program Coordinator UX-designer, Virtual Reality-utvecklare & Internet of Things-utvecklare

0721945094
mikael.boman@nackademin.se

Paula Anttonen

Program Coordinator Byggprojektör BIM, Byggnadsingenjör ROT och Byggnadsingenjör Produktion

+46 (0) 73 682 34 67
paula.anttonen@nackademin.se

Peter Brasch

Program Coordinator Mobilapplikationsutvecklare, Kravanalytiker, Kvalitetssäkrare och testare inom IT och Testautomatiserare

0736823453
peter.brasch@nackademin.se

Peter Hampus

Chief Information Officer (CIO)

0707454425
peter.hampus@nackademin.se

Peter Isaksson

Product Account Manager

0721945097
peter.isaksson@nackademin.se

Pim Bruun

Program Coordinator Förpackningsutvecklare/-designer


pim.bruun@nackademin.se

Salomon Skillbrant

Administrativ Assistent

0700166924
salomon.skillbrant@nackademin.se

Sara Andreasson

Verksamhetschef Uppsala


sara.andreasson@nackademin.se

Sara Strömvall

Student and Operations Coordinator IT (Kvalitetssäkrare och Testare inom IT, Testautomatiserare, Kravanalytiker & Mobilapplikationsutvecklare)

0736823457
sara.stromvall@nackademin.se

Thimmie Englund

Business area Manager IT and Communication

+46 (0) 76 626 56 73
thimmie.englund@nackademin.se

Viktoria Bylund Mercedes

Program Coordinator CRM-konsult, Digital Strateg, Marknadskommunikatör Sociala Medier och Programutvecklare SharePoint

0736823476
viktoria.bylund.mercedes@nackademin.se

Yaty Karim Paulsson

Program Coordinator Frontend-utvecklare och 3D-printer designer och operatör

+46 (0) 73 682 3481
Yaty.KarimPaulsson@nackademin.se